Olomouc 2017
Evropské město sportu

Olomouc 2017
Evropské město sportu

Olomouc 2017
Evropské město sportu

Olomouc 2017
Evropské město sportu

Olomouc 2017
Evropské město sportu

Olomouc 2017
Evropské město sportu

Carlo Capalbo, pořadatel Olomouckého pulmaratónu

Sportovní manažer, bývalý profesionální volejbalista. V roce 1995 zahájil projekt Pražského mezinárodního maratonu. Od roku 2011 stojí za pořádáním dálkového běhu v Olomouci.

Karel Brückner, trenérská fotbalová legenda

Dlouholetý trenér českého národního týmu. Pod jeho vedením reprezentace získala bronz na mistrovství Evropy v roce 2004 v Portugalsku. V roce 2000 dovedl výběr do 21 let až do finále evropského šampionátu na Slovensku.

Eduard Bezděk, veslování

Juniorský mistr světa a Evropy v závodě párových čtyřek, stříbrný medailista z evropského šampionátu ve dvoujskifu.

Eva Romanová – Graham, krasobruslení

Legenda českého krasobruslení. Společně se svým bratrem Pavlem Romanem vyhrála v letech 1962 – 1965 čtyřikrát mistrovství světa v tancích na ledě. Sourozenecká dvojice získala také dva evropské tituly.

Jan Tomajko, lední hokej

Dvojnásobný mistr světa v Petrohradě a Hannoveru, autor vítězné trefy ve finále světového šampionátu 2000 proti Slovensku. V české nejvyšší soutěži odehrál 586 utkání.

Jan Hudec, alpské lyžování

Úspěšný sjezdař, účastník olympijských her a světových šampionátů. Největšího úspěchu dosáhl v roce 2014 na zimních Hrách v Soči, kde v Super-G získal bronz. Na mistrovství světa ve švédském Åre uspěl ve sjezdu a obsadil stříbrnou příčku.

  • Olomouc je historické město s univerzitní tradicí. Současně je však moderním centrem regionu, které se snaží maximálně uspokojit potřeby i zájmy svých občanů. Velký důraz klade na volnočasové aktivity všech Olomoučanů, včetně těch sportovních.

    Aktivní přístup k ... více

    doc. Mgr. Antonín Staněk, Ph.D. primátor statutárního města Olomouc
  • Podpora zdravého životního stylu patří mezi důležité úkoly každého města, což platí také pro Olomouc. Pomáháme klubům, které nás reprezentují na vrcholové úrovni a přinášejí nevšední zážitky svým fanouškům. Stejnou pozornost ovšem věnujeme i menším oddílům, a ty ... více

    PhDr. Pavel Urbášek náměstek primátora statutárního města Olomouc