Aktuality

Zdatnost poměřili v Olomouci žáci škol i osobnosti sportovního světa

Oblíbené sportovní klání hostil už po sedmé stadion Atletického klubu Olomouc. Okresní kolo akce Odznak všestrannosti olympijských vítězů přilákal na sportoviště na čtyři stovky žáků škol i osobnosti sportovního světa, mezi nimiž byla trojskokanka Šárka Kašpárková, tenistka Adriana Rikl-Gerši či dvojnásobná mistryně Evropy v plážovém volejbalu Eva Ryšavá. Záštitu nad soutěží převzal primátor Antonín Staněk.

„Je vidět, že účast sportovních hvězd umí přilákat skutečně velký zájem dětí i pedagogů. Těší mě, že právě okresní kolo soutěže v Olomouci je tak oblíbené, že dosáhlo vůbec největšího zastoupení v účasti škol a soutěžní tým dokázali postavit také sami učitelé,“ ocenil v při zahájení primátor Antonín Staněk a popřál všem účastníkům mnoho sportovních úspěchů.

Organizátorem sedmého ročníku soutěže, kterého se účastnilo rekordních celkem 26 škol, byla olomoucká Základní škola Gorkého spolu s Českým olympijským výborem a městem Olomouc. „Za celý náš tým přeji, ať pokoříte své osobní rekordy a máte krásné sportovní zážitky,“ pozdravila soutěžící členka All Star Teamu trojskokanka Šárka Kašpárková. Chci zároveň moc poděkovat organizátorské škole, učitelům i všem kolegům sportovcům, kteří si dokázali najít ve svých hodně nabitých programech čas, a přišli předvést své výkony,“ vyzdvihla Šárka Kašpárková.

Všichni účastníci sportovního klání, včetně členů All Star Teamu, absolvovali pětiboj zahrnující trojskok, hod medicinbalem, skoky přes švihadlo, kliky a běh na 1 000 metrů nebo dribling.

Sedmý ročník okresního kola Odznaku všestrannosti olympijských vítězů provázel i letos bohatý doprovodný program, v němž se prezentovaly složky integrovaného záchranného sytému.