Aktuality

Sportovní ceny ovládli fotbalisté a šermířský rod Jurků

V aule Pedagogické fakulty UP Olomouc proběhlo vyhlášení ankety nejlepších sportovců okresu Olomouc za rok 2017. Pro ceny si přišli především zástupci Sigmy. Fotbalisté byli vyhlášeni nejlepším týmem, trenérem roku se stal Václav Jílek a objevem roku stoper Václav Jemelka.

Hlavní cenu v seniorské kategorii jednotlivců obdržel šermíř Jakub Jurka, mistr Evropy juniorů a vítěz evropského šampionátu do 23 let. V mládežnických kategoriích byly oceněny volejbalové kadetky TJ Sokol Šternberk a kanoistka Klára Hricová, dvojnásobná zlatá medailistka z juniorského mistrovství světa.

Mezi zdravotně postiženými sportovci dominoval judista Michal Motrinec, bowlingová reprezentantka Kateřina Janošcová a tým sportovní střelby SK TPS Olomouc.

Ocenění pro funkcionářskou osobnost si převzal dlouholetý předseda Sdružení futsalových mužstev, bývalý volejbalový trenér a funkcionář Milan Tuháček a Zdeněk Moravec, bývalý úspěšný plavec a později ekonoma oddílu SK UP.

Mimořádné ocenění za dlouholetou práci pro sport a tělovýchovu získal Václav Dobeš, dlouholetý funkcionář klubu DHK ZORA Olomouc. Prestižní Cenu Drahoše Válka získal Jaroslav Jurka, kterého Český šermířský svaz jej prohlásil nejvýraznější šermířskou osobností naší země a získal titul Šermíř století.