Aktuality

Primátor předal medaile mistrům malé kopané

Mistry okresního přeboru malé kopané, hráče Ajaxu Bělidla, dnes ve své pracovně dekoroval primátor Antonín Staněk. Ti své prvenství obhájili po dvou letech a napříště chtějí hrát jen veteránskou ligu.

„Poprvé jsme ligu vyhráli předloni, teď si myslím, že je důležité odejít na vrcholu, proto své místo v první lize dáváme k dispozici,“ prohlásil prezident klubu Jan Grézl.

Mezi hráči Ajaxu byl i Pavel Kryl, který se letos stal králem střelců. Za sezonu nasázel soupeřům šedesát branek v třiceti zápasech.

Primátor při předávání medailí ocenil, že hráči chtějí zůstat aktivní i ve starším věku. „Je dobré zůstat v kondici,“ řekl primátor. Jemu samotnému mohou hráči z Bělidel pomoci, protože mu předali dres s číslem 1 a primátora ujistili, že pro něj budou mít vždy místo v sestavě.

Malá kopaná na Olomoucku začínala před třiceti lety. „Tehdy byla skoro všechna hřiště škvárová, dnes je to ve většině případů umělá tráva třetí generace,“ uvedl Grézl.

Olomoucký okresní přebor malé kopané je nejvýznamnější amatérskou sportovní soutěží. Ve 150 týmech hrají asi tři tisíce lidí. Zastřešující organizaci Sdružení futsalových mužstev Olomouc podporuje i statutární město, které malé kopané poskytlo dotaci čtyřicet tisíc korun.