Aktuality

Hanáckou laťku čeká dvanáctý ročník

Již po dvanácté bude Horní náměstí v Olomouci patřit skokanům do výšky. Další ročník Hanácké laťky proběhne ve čtvrtek 14. září před budovou radnice a v rámci exhibičního mítinku se nejlepší domácí výškaři utkají s mezinárodní konkurencí.

„Do závodu nastoupí pět nejlepších českých skokanů do výšky z mistrovství republiky v Třinci. Chybět nebude dlouhodobý účastník našeho mítinku Jaroslav Bába,“ uvedl předseda pořádajícího AK Olomouc Miroslav Hrabal.

V hlavní soutěži, která bude zahájena příjezdem a představením závodníků v 15 hodin, se představí nejlepší reprezentanti ze Slovenska Matúš Bubeník a Lukáš Beer. Z Polska zase dorazí Piotr Sleboda. Na Hanácké laťce ukončí svoji výškařskou kariéru účastník všech ročníků Dalibor Hon. „Celé závody odstartují v deset hodin, začínají soutěží škol v kategorii mladšího a staršího žactva. Po poledni proběhne soutěž dorostenců a juniorů, kde budou zastoupeni nejlepší závodníci z České republiky. Z olomouckých závodníků můžeme jmenovat Jonáše Pospíšila a Štěpána Michalíka s výkony nad 190 centimetrů,“ přiblížil program Miroslav Hrabal. Po soutěži proběhne autogramiáda všech závodníků.