Aktuality

Závody dračích lodí přitáhly k řece davy Olomoučanů

Takhle živo bývá v olomouckém přístavišti jen párkrát do roka. Druhý ročník Olomouckého draka, tedy závodů ve sprintu originálních dračích lodí, přilákal na nábřeží Moravy kousek od univerzitních kolejí davy zvědavců. Pohled na štíhlé lodě, které kupředu po hladině žene deseti nebo dvacetičlenná posádka, je totiž opravdu atraktivní.

V sobotu 5. srpna od rána až do večerních hodin vyrážely na dvě stě metrů dlouhou trať mezi soutokem Moravy s Bystřicí a mostem na třídě Kosmonautů páry lodí. Posádky tvořili jak úplní laici a amatéři, kteří se do dračích lodí podívají jen jednou za čas spíše pro zábavu, tak i profesionální oddíly z různých moravských měst. Mezi závodníky se pak opakovaně projížděly také dětské posádky, tvořené například dívkami a chlapci z dětského domova. Závody Olomoucký drak i letos podpořilo také statutární město Olomouc.

Skvělou atmosféru na nábřeží dotvářel bezpočet atrakcí pro malé i velké, jako třeba zorbing, segwaye, koloběžky a podobně. Po osmnácté hodině navíc přístav zažil slavnostní premiéru nové lodi pro Plavby Olomouc. Posila známé Ololodi Kordulka už vozí zákazníky, oficiální křest ale zažije až při festivalu Řeka má duši, který se v přístavišti odehraje 9. září.