Aktuality

Mistrovství Evropy ve standardních tancích

Další počin Olomouce jako Evropského města sportu již dnes a o tomto víkendu! Olomouc bude hostit jednu z nejvýznamnějších světových soutěží v oblasti tanečního sportu – Mistrovství Evropy ve standardních tancích v kategorii dospělých. Prestižní taneční klání se uskuteční dne 19. května 2017 v Pavilonu A Výstaviště Flora Olomouc.

„Mistrovství Evropy bylo do města Olomouce přiděleno Světovou taneční federací (World Dance Sport Federation) a to i díky tomu, že rok 2017 je Olomouc evropským městem sportu,“ vyzdvihl primátor Antonín Staněk, pod jehož záštitou se prestižní sportovní akce koná.

Na Mistrovství Evropy se sjede přibližně 60 nejlepších tanečních párů Evropy a první kola se budou konat v odpoledních hodinách od 15 hodin. Ve večerní části se představí finálové páry a předávání poháru novopečenému Mistru Evropy. Večerní část bude vysílána Českou televizí v přímém přenosu od 21 hodin na programu ČT4 Sport.

Následující víkendové dny 20. - 21. května na mistrovství naváže již tradiční 4. ročník mezinárodní taneční soutěže 4th Bandi OK Dance Open. Během celého víkendu budou taneční soutěže probíhat v různých věkových a výkonnostních kategoriích od juniorů, přes mládež a dospělé až po seniorské taneční páry.

Více informací k akci naleznete na http://www.danceopenolomouc.com.