Aktuality

Atleti přivezli dvě zlata

Na ostravském mistrovství republiky halové atletice dorostenců a juniorů se dařilo olomouckým závodníkům. Zatímco u Jakuba Héži se úspěch očekával, zvítězil ve vrhu pětikilovou koulí nejlepším výkonem roku 18,92 m, Martin Odstrčil překvapivě porazil favorizované výškaře výkonem 207 cm, což znamenalo rovněž nejlepší výkon v letošní halové atletické sezoně. Svou medaili věnoval zesnulému trenérovi Pavlu Čechákovi.

Do nejlepší šestice se ještě zařadili z juniorské kategorie čtvrtými místy Filip Samuel ve skoku o tyči a Michaela Gieselová ve skoku dalekém výkonem 559 cm.

Na pátých místech skončily dorostenky Natálie Kožuškaničová v běhu na 60 m časem 7,89 s a Magdaléna Krátká v běhu na 3000 metrů časem 10:49,81 min. Na šestém místě ještě doběhla Veronika Lavrenčíková časem 10:52,34 min. Z pátého místa ve finálovém běhu na 400 metrů se v juniorské kategorii těší Lukáš Mazurek.