Aktuality

Standard Post with Image

Evropské město sportu v poločase

Již půl roku se Olomouc chlubí prestižním titulem Evropské město sportu 2017 a předcházející měsíce potvrdily, že městu toto označení oprávněně náleží.

Celý článek
Standard Post with Image

Osmý Mattoni 1/2Maraton Olomouc – elitní závodníci, tisícovky běžců a varování před teplem

Už zítra se rozebíhá osmý ročník Mattoni 1/2Maratonu Olomouc. Na jeho start se postaví celkem 6 200 vytrvalců ze 49 zemí světa, v čele startovního pole budou opět ti nejlepší světoví i čeští vytrvalci. Start z Horního náměstí si kromě půlmaratonců užije i tři a půl tisíce tisíce účastníků dm rodinného běhu. Na všechny účastníky olomouckého závodu čekají vysoké teploty, které se mohou šplhat až nad třicet stupňů. Organizátoři proto chystají větší zásoby vody, kropení trati a řadu doporučení pro všechny účastníky závodu.

Celý článek
Standard Post with Image

Trend vozíčkářů zve na Olomouckou štafetu na vozíku

Jak už je to pár posledních let tradicí, i letos se den před prestižním Olomouckým půlmaratonem uskuteční sportovně-kulturní akce Olomoucká štafeta na vozíku, kterou pořádá Trend vozíčkářů Olomouc. Účastníci projíždějí na vozících okruh dlouhý 250 metrů. Cílem není rychlost, ale co největší počet zapojených.

Celý článek
Standard Post with Image

Mattoni 1/2Maraton Olomouc. Dopravní opatření v den závodu 24. června 2017

V sobotu 24. června 2017 se město Olomouc opět stane centrem běžeckého dění. Osmý ročník závodu Mattoni 1/2Maraton Olomouc, konaný dle pravidel Mezinárodní asociace atletických federací IAAF a za podpory města Olomouc, se již od začátku řadí mezi světovou elitu dálkových běhů a stal se tak nejoblíbenější běžeckou akcí na Moravě. Letos se olomouckého závodu aktivně zúčastní 9 700 běžců z celého světa, z toho 3 500 účastníků rodinného běhu. To vše s sebou přináší i určitá omezení v podobě dopravních opatření.

Celý článek
Standard Post with Image

Krytý areál plaveckého bazénu v Olomouci uzavírají už o tomto víkendu opravy

Z důvodu rekonstrukce vnitřních prostor krytého areálu olomouckého plaveckého stadionu bude počínaje tímto víkendem, tedy od soboty 17. června do 24. září krytý bazén včetně sauny zcela uzavřen. V provozu bude pro veřejnost pouze letní areál a to denně od 9.00 do 20.00 hodin.

Celý článek
Standard Post with Image

Den bez bariér hostila Čajkaréna

Zcela výjimečnou a pro Olomouc unikátní akci Den bez Bariér hostila ve středu 14. června olomoucká Čajkaréna. Basketbal Olomouc v čele s jednatelem a trenérem Michalem Pekárkem připravil tuto akci plnou hostů včetně primátora města Olomouce doc. Antonína Staňka společně s Gymnáziem Čajkovského.

Celý článek
Standard Post with Image

Mattoni 1/2Maraton Olomouc hostí světovou špičku. Na startu nechybí i Vrabcová a Homoláč

Osmý ročník Mattoni 1/2Maratonu Olomouc se poběží už příští sobotu, tedy 24. června 2017. Hanácká metropole se na jeden den opět stane centrem světového vytrvalostního běhu, čemuž odpovídá tradičně nabitá startovní listina. Nadvládnu silných keňských běžců se pokusí prolomit jeden z nejlepších evropských běžců Callum Hawkins z Velké Británie, favoritky mezi ženami pak mají etiopský pas. Na startu letos nebude chybět ani nejužší česká špička.

Celý článek
Standard Post with Image

V Olomouci se letos konají dvě významné mezinárodní akce ve stolním tenisu

Olomouc bude letos v létě hostit dvě velké mezinárodní akce ve stolním tenisu. Kromě již tradičního Czech Open, turnaje světové série Seemaster 2017 World Tour (22. - 27. srpna), se v Olomouci v červnu uskuteční také 8. akademické mistrovství Evropy.

Celý článek
Standard Post with Image

Veletrh Moravia Sport Expo nabídne zábavu i prezentaci olomouckých klubů

Olomouc se pro letošní rok pyšní přízviskem Evropské město sportu. A jedním z největších sportovních svátků konaných v tomto roce v našem regionu bude bezpochyby osmý ročník Mattoni 1/2Maratonu Olomouc. Uskuteční se v sobotu 24. června a na výstavišti Flora jej již tradičně doprovodí veletrh sportovních potřeb, vybavení i aktivního životního stylu Moravia Sport Expo.

Celý článek
Standard Post with Image

Seriál Běžíme na hrad pokračuje na Bouzově

Běžecký krosový seriál Běžíme na hrad vstoupil do 4. ročníku na hradě Točník. Již tuhle sobotu – 3. 6. pokračujeme ve zdolávání hradeb, tentokrát vyběhneme na pohádkový hrad Bouzov v Olomouckém kraji.

Celý článek