Aktuality

Standard Post with Image

Senioři mohou zdarma cvičit v moderním univerzitním centru Baluo

Jedním z benefitů, které olomoučtí senioři dostávají díky stříbrné medaili Olomouce ze soutěže Obec přátelská seniorům, je i bezplatné cvičení v novém Aplikačním centru Baluo. "Bylo to prostě senzační," zněla bezprostřední reakce účastníků prvního ochutnávkového dne různých aktivit v Aplikačním centru Baluo. Další bude následovat hned příští úterý 17. října.

Celý článek
Standard Post with Image

Olomoučtí capoeiristé vybojovali na 5. LIBEREC OPEN pět medailí

Na přelomu září a října se uskutečnil v Liberci již 5. ročník otevřeného mistrovství v capoeiře. Olomouc měla zastoupení ve všech šesti kategoriích.

Celý článek
Standard Post with Image

Do primátorovy pracovny zavítal velmistr bojových umění

Primátor Antonín Staněk přijal dnes na radnici Rolanda Maroteauxe, velmistra japonských bojových umění školy Takeda Ryu a prezidenta evropské asociace bojových umění v jedné osobě. Oba si vzájemně vyměnili pamětní medaile, ale také se vzájemně obohatili o nové názory.

Celý článek
Standard Post with Image

Olomoucký pole dance slaví další úspěchy. Tancelář se kvalifikovala na mistrovství světa!

O tři medaile těžší se v polovině září vrátili olomoučtí tanečníci z Mistrovství ČR v Pole Art. V pražském Divadle ABC soutěžili ve čtyřech kategoriích a ve všech měli velký úspěch. Výsledkem jsou dvě bronzové medaile, jedna stříbrná, páté místo v kategorii juniorů a kvalifikace na mistrovství světa, které se uskuteční v březnu v Itálii.

Celý článek
Standard Post with Image

Opravy proměnily krytou část plaveckého stadionu v Olomouci, nový je vstup, šatny i sociální zázemí vestibulu

Nový vstup do vestibulu plaveckého stadionu, moderní prostory šaten i rekonstruované sociální zázemí vestibulu využijí návštěvníci krytého areálu plaveckého stadionu v Olomouci. Náročnými opravami prošly prostory během letních prázdnin. V novém se krytý plavecký stadion veřejnosti otevírá v pondělí 25. září.

Celý článek
Standard Post with Image

Úspěšní mladší žáci bodovali na Házenkářském festivalu v Lovosicích

Hned první víkend nového školního roku zakončovali mladší žáci HBC Olomouc 1966 „A“ své srpnové soustředění zájezdem na Házenkářský festival v Lovosicích. K 60. výročí vzniku klubu jej pořádali místní „Lovci“.

Celý článek
Standard Post with Image

Dvě zlaté medaile za den

Ziskem ne jedné, ale hned dvou zlatých medailí během jediného dne zahájil podzimní část cyklotrialové sezony Tomáš Vepřek z Biketrial klubu Olomouc. Na víkendové soutěži Českého poháru ve středočeské Sklence uspěl jak v mládežnické kategorii minime, tak mezi dospělými jezdci ve vyšší kategorii expert.

Celý článek
Standard Post with Image

Hanáckou laťku vyhrál Daleký, Bába na osmé vítězství nedosáhl

Dvanáctý ročník Hanácké laťky vyhrál výškař Matyáš Dalecký z Kolína výkonem 210 cm. Sedminásobný vítěz výškařské exhibice na olomouckém Horním náměstí, Jaroslav Bába, skončil druhý výkonem 207 cm. Třetí byl mladý talent AK Olomouc Martin Odstrčil stejným výkonem. Na pěkném šestém míste skončil zakladatel závodu Dalibor Hon.

Celý článek
Standard Post with Image

Hanáckou laťku čeká dvanáctý ročník

Již po dvanácté bude Horní náměstí v Olomouci patřit skokanům do výšky. Další ročník Hanácké laťky proběhne ve čtvrtek 14. září před budovou radnice a v rámci exhibičního mítinku se nejlepší domácí výškaři utkají s mezinárodní konkurencí.

Celý článek
Standard Post with Image

Souhrn turnaje házenkářek o Pohár míru v Olomouci

59. ročník turnaje žen o Pohár míru.

Celý článek