Aktuality

Standard Post with Image

Legendy Sigmy pořádají fotbalový kemp

Podeváté bude v průběhu prázdnin pořádat dvojice bývalých fotbalistů Sigmy Olomouc Roman Sedláček, Ladislav Kučerňák fotbalový kemp pro děti. Letos proběhne od července 10. do 14. července.

Celý článek
Standard Post with Image

Atleti přivezli dvě zlata

Na ostravském mistrovství republiky halové atletice dorostenců a juniorů se dařilo olomouckým závodníkům. Zatímco u Jakuba Héži se úspěch očekával, zvítězil ve vrhu pětikilovou koulí nejlepším výkonem roku 18,92 m, Martin Odstrčil překvapivě porazil favorizované výškaře výkonem 207 cm, což znamenalo rovněž nejlepší výkon v letošní halové atletické sezoně. Svou medaili věnoval zesnulému trenérovi Pavlu Čechákovi.

Celý článek
Standard Post with Image

Pavlína Žižková získala titul na trenažéru

Tři medaile na mistrovství republiky v jízdě na veslařském trenažéru získali olomoučtí závodníci. V hlavní kategorii žen dominovala Pavlína Žižková. Zkušená veslařka jako jediná pokořila hranici sedmi minut a nedala tak soupeřkám šanci. Mezi dorostenkami se dařilo stříbrné Emmě Benýškové.

Celý článek
Standard Post with Image

Bea campus hostil festival capoeiry

Areál Moravské vysoké školy Olomouc hostil tradiční festival capoeiry a páskování nových i stávajících členů. Tato akce byla určena pro celou Moravu, Slezsko a Pardubice a koná se pouze jednou za rok. Do Olomouce se sjelo přes 160 capoeiristů, z nichž 140 postoupilo na vyšší technický stupeň a dostalo nový pásek.

Celý článek
Standard Post with Image

Chcete se stát dobrovolníkem Mattoni 1/2Maraton Olomouc?

Od osmého ročníku Mattoni 1/2Maraton Olomouc nás sice dělí ještě čtyři měsíce, přesto je nejvyšší čas! Na co? Přece na to sehnat si startovní číslo – na jeden z největších závodů v České republice jich zbývá už jen 1000 a rychle mizí. Vzhledem k tomu, že Magistrát města Olomouc je spoluorganizátorem závodu, přinášíme nabídku i pro všechny místní občany!

Celý článek
Standard Post with Image

Hudec sledoval malé lyžaře: jsou šikovní!

Pod dohledem olympijského medailisty vyvrcholil v lyžařském areálu v Hlubočkách u Olomouce první ročník Lyžování s Janem Hudcem, kterého se zúčastnilo třiapadesát dětí se základních školy Gorkého a základní školy Droždín.

Celý článek
Standard Post with Image

Na Mattoni 1/2Maraton Olomouc zbývá pouze přes tisícovku startovních čísel

Více než čtyři měsíce zbývají do startu osmého ročníku Mattoni 1/2Maratonu Olomouc a kapacita závodu se plní velice rychle. V polovině února zbývá něco málo přes třetinu volných míst. „Jsem přesvědčený, že všech 6 200 startovních čísel bude rozebraných dlouho před závodem,“ věří Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech, který stojí za vznikem celého půlmaratonu.

Celý článek
Standard Post with Image

Dětem předá ceny olympijský medailista

Od začátku týdne se děti ze základní školy Gorkého a základní školy Droždín učí lyžovat pod patronací olympijského medailisty Jana Hudce. Třiapadesát školáků absolvuje příměstský lyžařský kurz v areálu v Hlubočkách u Olomouce. Pod vedením zkušených instruktorů se děti učí lyžovat. Jde o první rok akce Lyžujeme s Janem Hudcem. Špičkový světový sjezdař předpokládá, že budou následovat další.

Celý článek
Standard Post with Image

Sportovcem Olomoucka je hokejová opora

Po jednapadesáté byli oceněni nejlepší sportovci z Olomouce a okolí. Tradiční akci hostila aula Pedagogické fakulty Univerzity Palackého. Ceny se udělovaly v deseti kategoriích a podle předpokladů slavili největší úspěch hokejisté. Zástupci HC Olomouc převzali hned tři ocenění.

Celý článek
Standard Post with Image

V Olomouci proběhne Festival capoeiry

Festival capoeiry - brazilského bojového umění s prvky boje, hudby, akrobacie a tance spojený s páskováním nových a stávajících členů, a to nejen z Olomouce, ale i ostatních moravských capoeira klubů se uskuteční o víkendu 10.-12. února 2017 v olomouckém Bea centru.

Celý článek