Aktuality

Standard Post with Image

Ve Smetanových Sadech si můžete zabruslit!

Máte chuť si zabruslit a nechce se vám za touto zimní zálibou vyrazit mimo centrum města? V tom případě si to namiřte do Smetanových Sadů!

Celý článek
Standard Post with Image

K modernizaci sokolovny ve Chválkovicích přispěla městská dotace

Historická budova sokolovny v Olomouci-Chválkovicích poskytuje členům tělocvičné jednoty i návštěvníkům zcela nové zázemí. Část budovy prošla modernizací, s níž pomohla dotace města Olomouce.

Celý článek
Standard Post with Image

Zahajte nový rok pohybem. Primátor zve na novoroční vycházku

Jak na Nový rok, tak po celý rok. Více než kdy dříve bude po silvestrovských oslavách toto pořekadlo platit v Olomouci. Přijďte rok 2017, rok, kdy se bude Olomouc pyšnit titulem Evropské město sportu, zahájit pohybem. Primátor města Olomouce Antonín Staněk zve na novoroční vycházku olomouckými parky.

Celý článek
Standard Post with Image

Hrubá Voda vzkazuje všem lyžařům "Po roce opět do zbraně!"

Ski areál Hrubá Voda otevírá své brány všem lyžařům a snowboardistům v sobotu 3. 12. v 9:00. Jako jediné středisko v nadmořské výšce pod 600 metrů v České republice nabídne v sobotu zasněženou sjezdovku se čtyřsedačkovou lanovkou!

Celý článek
Standard Post with Image

Čtyři medaile z ME v capoeiře

Klub Vem Camará Capoeira - Olomouc uspěl na Mistrovství Evropy v Komárně. Ve velké konkurenci se ve čtyřech případech dostal na stupně vítězů.

Celý článek
Standard Post with Image

Olomouc se v superlize malého fotbalu uchytila

Poslední kolo Superligy malého fotbalu mají za sebou hráči Olomouce. Nováček soutěže přivítal Blanensko a toužil do dalším vítězství. Utkání přineslo divokou přestřelku.

Celý článek
Standard Post with Image

Juniorský maraton chce opět rozběhat tisíce středoškoláků

Největší běžecký závod pro studenty středních škol z celé České republiky se blíží. Jednadvacátý ročník Juniorského maratonu se po celé zemi rozeběhne už v dubnu a registrace jsou již v plném proudu. Neziskový projekt organizátorů RunCzech běžecké ligy má za cíl rozběhat středoškolské studenty po celé České republice, což se rok od roku daří více a více. Registrace do Juniorského maratonu je navíc zdarma. Do Juniorského maratonu se může zapojit každá střední škola z České republiky i zahraničí.

Celý článek
Standard Post with Image

Olomouce veze z Bruselu titul Evropské město sportu

Vlajku potvrzující získání titulu Evropské město sportu 2017 převzali zástupci Olomouce v Bruselu od vedení Asociace evropských měst sportu. Celý příští rok budou sportovní akce probíhat pod prestižní vlajkou, která potvrzuje, že Olomouc je vstřícná ke sportu i aktivnímu životnímu stylu.

Celý článek
Standard Post with Image

Na Dolním náměstí začala stavba kluziště, bruslit se bude nejdřív příští týden

Základní konstrukce pro kluziště už v tuto chvíli stojí na Dolním náměstí. Pořadatelé Vánočních trhů čekali na všechna potřebná správní rozhodnutí a povolení, a dnes ráno začali s montáží. Podle odborníků, kteří kluziště pod širým nebem připravují, se tento týden ještě pravděpodobně bruslit nebude. Jen samotné vytvoření ledové plochy prý trvá minimálně tři dny.

Celý článek
Standard Post with Image

Studenti bojují během proti cukrovce

Kvůli cukrovce ročně zemře v České republice přes 3 600 osob. V sedmdesáti procentech případů se cukrovce 2. typu může předejít, a proto již počtvrté připravili studenti Lékařské fakulty Univerzity Palackého osvětový a sportovní program k příležitosti Světového dne diabetu, na který zvou olomouckou veřejnost dne 14. listopadu do Smetanových sadů.

Celý článek