Aktuality

Standard Post with Image

Chcete se stát dobrovolníkem Mattoni 1/2Maraton Olomouc?

Od osmého ročníku Mattoni 1/2Maraton Olomouc nás sice dělí ještě čtyři měsíce, přesto je nejvyšší čas! Na co? Přece na to sehnat si startovní číslo – na jeden z největších závodů v České republice jich zbývá už jen 1000 a rychle mizí. Vzhledem k tomu, že Magistrát města Olomouc je spoluorganizátorem závodu, přinášíme nabídku i pro všechny místní občany!

Celý článek
Standard Post with Image

Hudec sledoval malé lyžaře: jsou šikovní!

Pod dohledem olympijského medailisty vyvrcholil v lyžařském areálu v Hlubočkách u Olomouce první ročník Lyžování s Janem Hudcem, kterého se zúčastnilo třiapadesát dětí se základních školy Gorkého a základní školy Droždín.

Celý článek
Standard Post with Image

Na Mattoni 1/2Maraton Olomouc zbývá pouze přes tisícovku startovních čísel

Více než čtyři měsíce zbývají do startu osmého ročníku Mattoni 1/2Maratonu Olomouc a kapacita závodu se plní velice rychle. V polovině února zbývá něco málo přes třetinu volných míst. „Jsem přesvědčený, že všech 6 200 startovních čísel bude rozebraných dlouho před závodem,“ věří Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech, který stojí za vznikem celého půlmaratonu.

Celý článek
Standard Post with Image

Dětem předá ceny olympijský medailista

Od začátku týdne se děti ze základní školy Gorkého a základní školy Droždín učí lyžovat pod patronací olympijského medailisty Jana Hudce. Třiapadesát školáků absolvuje příměstský lyžařský kurz v areálu v Hlubočkách u Olomouce. Pod vedením zkušených instruktorů se děti učí lyžovat. Jde o první rok akce Lyžujeme s Janem Hudcem. Špičkový světový sjezdař předpokládá, že budou následovat další.

Celý článek
Standard Post with Image

Sportovcem Olomoucka je hokejová opora

Po jednapadesáté byli oceněni nejlepší sportovci z Olomouce a okolí. Tradiční akci hostila aula Pedagogické fakulty Univerzity Palackého. Ceny se udělovaly v deseti kategoriích a podle předpokladů slavili největší úspěch hokejisté. Zástupci HC Olomouc převzali hned tři ocenění.

Celý článek
Standard Post with Image

V Olomouci proběhne Festival capoeiry

Festival capoeiry - brazilského bojového umění s prvky boje, hudby, akrobacie a tance spojený s páskováním nových a stávajících členů, a to nejen z Olomouce, ale i ostatních moravských capoeira klubů se uskuteční o víkendu 10.-12. února 2017 v olomouckém Bea centru.

Celý článek
Standard Post with Image

V jaké podobě má pokračovat tradice bruslení pod širým nebem v centru Olomouce?

Už řadu let patří zejména k prosincové nabídce centra Olomouce jedinečná možnost bruslení pod širým nebem. Olomoučané už bruslili na mobilním kluzišti umístěném na Horním a později na Dolním náměstí.

Celý článek
Standard Post with Image

Jednání s novým strategickým partnerem SK Sigma Olomouc, a.s. pokračují

Zajištěná sezona 2016/2017 a dobré vyhlídky při jednání s možným strategickým partnerem SK Sigma Olomouc, a.s. To byly hlavní body brífinku, na kterém před novináře v pátek v podvečer předstoupili zástupci akcionářů a statutárních orgánů klubu. „Chceme veřejnost informovat o postupu jednání a hledání strategického partnera, který by vstoupil do klubu a zajistil jeho další rozvoj,“ uvedl olomoucký primátor Antonín Staněk.

Celý článek
Standard Post with Image

Bruslení ve Smetanových sadech nekončí, přibude další vrstva ledu

Velkou oblibu si za krátkou dobu své existence získalo kluziště ve Smetanových sadech. Na asfaltové ploše takzvané letní scény vzniklo díky nedávným skoro arktickým teplotám prostým opakovaným nástřikem vody. Po víkendu a mírné oblevě byla ledová plocha ve špatném stavu, to se ale má změnit.

Celý článek
Standard Post with Image

Ve Smetanových Sadech si můžete zabruslit!

Máte chuť si zabruslit a nechce se vám za touto zimní zálibou vyrazit mimo centrum města? V tom případě si to namiřte do Smetanových Sadů!

Celý článek