Aktuality

Standard Post with Image

Olomoucké Centrum Semafor zahajuje sezónu s dvojnásobnou plochou dopravního hřiště

Téměř s půl kilometrem nových cest a s dvojnásobnou plochou dopravního hřiště je Centrum Semafor v Olomouci připraveno na novou sezónu. V nově vybudované části dopravního hřiště si děti, školáci, ale i veřejnost mohou nově vyzkoušet simulaci jízdy po cestách mimo obec. Stavební práce si vyžádaly náklady těsně přesahující jeden milion korun.

Celý článek
Standard Post with Image

Zasportujte si na školním hřišti

Ve spolupráci s řediteli základních a mateřských škol zpřístupní statutární město Olomouc od dubna některá školní hřiště veřejnosti. Na níže uvedených hřištích a sportovištích je možné u správce zapůjčit sportovní potřeby jako jsou míče na basketbal, volejbal, fotbal a házenou, hokejky, míčky na stolní tenis či volejbalové sítě.

Celý článek
Standard Post with Image

RunCzech spouští EuroHeroes - Iniciativu zaměřenou na podporu talentů evropské atletiky a aktivního životního stylu

EuroHeroes – to je název nové iniciativy, kterou RunCzech od letošní sezony podpoří rozvoj atletiky a aktivního životního stylu v Evropě. Cílem iniciativy je najít nové sportovní hrdiny a motivat k pohybu širokou veřejnost. RunCzech chce tímto krokem posílit stávající projekty Evropské atletické asociace.

Celý článek
Standard Post with Image

Jubilejní Běh Výstavištěm Flora Olomouc opět rozhýbe Smetanovy sady

Už po čtyřicáté se v pátek 6. dubna uskuteční Běh Výstavištěm Flora Olomouc, jeden z nejstarších běžeckých závodů, které si i letos mohou milovníci dlouhých tratí v Olomouci vyzkoušet. Jeho letošní pokračování odstartuje první dubnový pátek v 17 hodin v Rudolfově aleji Smetanových sadů nedaleko Café Restaurantu Fontána, kde je i zázemí akce. Na účastníky hlavního závodu čeká rovných deset kilometrů po asfaltových parkových cestách, mládež a příchozí poběží 3,6 kilometru. Novinkou jubilejního ročníku je čipové měření výsledků závodu.

Celý článek
Standard Post with Image

Odznak všestrannosti olympijských vítězů

Již po sedmé se na atletickém stadionu v Olomouci setkají ti nejvšestranněji sportovně založení žáci základních škol a víceletých gymnázií okresu Olomouc.

Celý článek
Standard Post with Image

Mattoni 1/2Maraton se poběží v Olomouci už podeváté. Hlavní moravské město sportu zaplaví sportovní nadšenci

Do startu Mattoni 1/2Maratonu Olomouc zbývají tři měsíce a více než dvě třetiny čísel už jsou vyprodány. Devátý ročník populárního závodu odstartuje z Horního náměstí v sobotu 23. června v 18:30. Součástí programu bude také Moravia Sport Expo, největší moravský veletrh sportovních potřeb a zdravého životního stylu. Do Olomouce tak během závodního víkendu zavítají tisíce běžců a sportovních nadšenců z celé země.

Celý článek
Standard Post with Image

V Olomouci se opět bruslí! Na výstavišti vznikla ledová plocha

AKTUALIZOVÁNO! Ve čtvrtek ráno byl zahájen provoz nového stříkaného veřejného kluziště v areálu Výstaviště Flora Olomouc. Ledovou plochu o rozměrech 30 krát 22 metrů najdou zájemci v prostoru Na Sambě za oranžerií ve Smetanových sadech. Podle posledních zpráv ale provozování kluziště brání počasí. 

Celý článek
Standard Post with Image

Děti z Olomouce se učily lyžovat

Projekt Olomouc město mladých lyžařů – lyžujeme s Janem Hudcem má za sebou druhý ročník. Akce byla určena pro žáky druhých ročníků olomouckých základních škol. Do výuky se zapojilo 139 žáků z 10 škol.

Celý článek
Standard Post with Image

Sportovní ceny ovládli fotbalisté a šermířský rod Jurků

V aule Pedagogické fakulty UP Olomouc proběhlo vyhlášení ankety nejlepších sportovců okresu Olomouc za rok 2017. Pro ceny si přišli především zástupci Sigmy. Fotbalisté byli vyhlášeni nejlepším týmem, trenérem roku se stal Václav Jílek a objevem roku stoper Václav Jemelka.

Celý článek
Standard Post with Image

Univerzita zahajuje spolupráci s olomouckými sportovními kluby

Univerzita pro sport. To je název projektu, který nastavuje nový rozměr komplexní spolupráce Univerzity Palackého a sportovních klubů v Olomouci. Projekt, který vznikl v rámci soutěže ‚Univerzita městu‘, má za cíl otevřít zajímavé možnosti a příležitosti nejen pro studenty, ale také pro fanoušky partnerských sportovních klubů a občany města Olomouce se zájmem o sportovní dění.

Celý článek