Aktuality

Standard Post with Image

Cyklistickou vyjížďku s primátorem nezkazilo ani počasí

Víkendové dopoledne bylo ve znamení cyklistické vyjížďky Olomoučanů s primátorem Antonínem Staňkem. Od vlakového nádraží trať směřovala k lyžařskému areálu v Hlubočkách.

Celý článek
Standard Post with Image

Sportovní olympiáda pro děti ze základních škol se vydařila

V pátek dne 23. 6. 2017 se ve sportovním areálu SK Chválkovice uskutečnila akce pod názvem „Sportovní olympiáda 2017“, které se zúčastnilo více než 200 dětí z 1. a 2. ročníku FZŠ TERERA a ZŠ Zeyerova.

Celý článek
Standard Post with Image

RunCzech otevírá registrace na příští rok. Přednost mají nejvěrnější běžci

Pravidelní účastníci RunCzech běžecké ligy by právě teď měli zbystřit. Organizátoři oblíbených městských závodů totiž už za pár dní spouštějí registrace na rok 2018! Registrační systém nově hlásí podstatnou novinku – startovní číslo mohou přednostně získat nejvěrnější běžci.

Celý článek
Standard Post with Image

Czech Open bude finální prověrkou před ME družstev

Evropským vrcholem první poloviny právě začínající sezony stolního tenisu bude ME družstev v Lucembursku. Začíná 13. září, takže z tohoto pohledu bude turnaj Seamaster 2017 ITTF World Tour v Olomouci finální prověrkou pro všechny evropské hráče. Letošní ročník Czech Open proto slibuje opravdu atraktivní podívanou.

Celý článek
Standard Post with Image

Mozartovu bustu si odvezl František Kaplánek a manželé Krpcovi

V jubilejním desátém ročníku Mozartových koulí zvítězili hráči pétanque klubu Hrode Krumsín. V sobotu 12. srpna na Korunní pevnůstce v Olomouci překonali rekordních 37 soupeřů, včetně hráčů z Polska a Slovenska.

Celý článek
Standard Post with Image

Mozartovy koule 2017

V sobotu 12. srpna se od 9 hodin na Korunní pevnůstce v Olomouci koná 10. ročník open turnaje v pétanque s názvem Mozartovy koule. Přihlášen je rekordní počet hráčů, přesto je turnaj nadále otevřen i příchozím.

Celý článek
Standard Post with Image

Závody dračích lodí přitáhly k řece davy Olomoučanů

Takhle živo bývá v olomouckém přístavišti jen párkrát do roka. Druhý ročník Olomouckého draka, tedy závodů ve sprintu originálních dračích lodí, přilákal na nábřeží Moravy kousek od univerzitních kolejí davy zvědavců. Pohled na štíhlé lodě, které kupředu po hladině žene deseti nebo dvacetičlenná posádka, je totiž opravdu atraktivní.

Celý článek
Standard Post with Image

Hráči Sigmy si vyzkoušeli fotbal na písku

Tři týmy přípravek, žákovský výběr, ale také hráči prvního mužstva olomoucké Sigmy si na olomouckém Horním náměstí vyzkoušeli fotbal na písku. Netradiční povrch byl příjemnější především pro pohyblivé a technické fotbalisty, kteří si uměli poradit s nečekanými odskoky míče na netradičním povrchu.

Celý článek
Standard Post with Image

Beach Sport Olomouc 2017 zahájen

V sobotu 5.8.2017 se za účasti zástupců statutárního města Olomouce, Olomouckého kraje, volejbalového klubu UP Olomouc a Rugby clubu Olomouc uskutečnilo slavnostní zahájení provozu plážového hřiště v centru Olomouce.

Celý článek
Standard Post with Image

Volejbalistky Olomouce a Šternberka bavily Horní náměstí při beachové show

První srpnová sobota patřila na Horním náměstí v Olomouci plážovému volejbalu. Přímo před vstupem do historické budovy radnice vyrostl nefalšovaný beachový kurt, na němž se v rámci turnaje dvojic představily extraligové volejbalistky VK UP Olomouc a také Sokola Šternberk. Závěr horkého, ale nadmíru vydařeného volejbalového dne v centru hanácké metropole obstaral exhibiční zápas osobností.

Celý článek