Aktuality

Standard Post with Image

Sportoviště dostanou od města pět milionů korun na modernizaci

Statutární město Olomouc vypsalo nový investiční dotační program v oblasti sportu. Je v něm alokováno pět milionů korun na obnovu a modernizaci sportovišť.

Celý článek
Standard Post with Image

Novoroční vycházka s primátorem

V pořadí druhé novoroční vycházky s primátorem města se zúčastnilo zhruba 120 občanů. Během několika zastavení u významných památek a zajímavostí města vyslechli zasvěcený komentář primátora, který se ujal i role průvodce.

Celý článek
Standard Post with Image

Silvestrovský běh v Olomouci: oslavte poslední den roku pohybem na čerstvém vzduchu

Už po čtyřiatřicáté se poslední den v roce sejdou v olomouckých Smetanových sadech všichni ti, kteří před silvestrovským hodokvasem uvítají možnost provětrat se na čerstvém vzduchu a udělat něco pro své zdraví. Zároveň se ale také pobavit a třeba i vyhrát drobnou cenu v bohaté tombole pro malé i velké.

Celý článek
Standard Post with Image

Primátor odměnil členy fotbalové akademie za skvělé výsledky

Čtyřicet šest mladých fotbalistů z fotbalové akademie dnes dorazilo do obřadní síně radnice. Primátor Antonín Staněk jim předal fotbalové míče a dárky, ale také ocenil jejich výkony. Přítomni byli i Jáchym Šíp, Kryštof Daněk a Filip Nízký, tedy reprezentanti v kategorii hráčů do 15 let, kteří se nedávno vrátili z šampionátu v Argentině.

Celý článek
Standard Post with Image

RunCzech v příštím roce přivítá miliontého běžce a umožní přeregistrace

Hned několik novinek pro rok 2018 připravili organizátoři závodů RunCzech. Všechny mají společného jmenovatele – vycházejí vstříc běžcům a jejich připomínkám a žádostem. Nejvýraznější změnou v příští sezóně tak bude možnost přeregistrace závodníků.

Celý článek
Standard Post with Image

5. ročník, 5 měst, 5 barevných zón, 5 km a Barvám Neutečeš už 5. 5. v Olomouci

Olomouc, Praha, České Budějovice – registrace spuštěny! A pozor akce do konce listopadu 2017. V každém startovním balíčku máš 2 barvy navíc, takže dohromady 4 barvy do 30. 11.

Celý článek
Standard Post with Image

Biketrialoví přeborníci jsou z Olomouce

S biketrialovou sezonou se olomoucký závodník Tomáš Vepřek o víkendu úspěšně rozloučil na halovém mistrovství Evropy v Brně ziskem stříbrné medaile. Soutěž současně uzavírala český šampionát a domů si odvezl i titul přeborníka republiky v kategorii minime. Pozadu nezůstal ani Tomášův mladší bratr Vojtěch - také on ve své kategorii v Přeboru ČR po dramatické koncovce zvítězil.

Celý článek
Standard Post with Image

Primátor předal medaile mistrům malé kopané

Mistry okresního přeboru malé kopané, hráče Ajaxu Bělidla, dnes ve své pracovně dekoroval primátor Antonín Staněk. Ti své prvenství obhájili po dvou letech a napříště chtějí hrát jen veteránskou ligu.

Celý článek
Standard Post with Image

Město má zájem o koupi Androva stadionu. Chce ale vyjednávat o ceně

Záměr převést do majetku města fotbalový Andrův stadion včera projednala Rada města Olomouce. Reagovala tak na nabídku akciové společnosti SK Sigma Olomouc.

Celý článek
Standard Post with Image

Senioři mohou zdarma cvičit v moderním univerzitním centru Baluo

Jedním z benefitů, které olomoučtí senioři dostávají díky stříbrné medaili Olomouce ze soutěže Obec přátelská seniorům, je i bezplatné cvičení v novém Aplikačním centru Baluo. "Bylo to prostě senzační," zněla bezprostřední reakce účastníků prvního ochutnávkového dne různých aktivit v Aplikačním centru Baluo. Další bude následovat hned příští úterý 17. října.

Celý článek