Aktuality

Standard Post with Image

Nejlepší bežecký rodinný seriál míří do Olomouce!

14. červenec - to je datum, které si ve svých diářích označte velikým puntíkem. Do Olomouce se po roce vrací nejlepší rodinný běžecký seriál v České republice - Česká pojišťovna RunTour. Ať běháte jako gazely, nebo jako hobby běžci, nezmeškejte jedinečnou příležitost užít se skvělý den plný sportu nejen pro vás, ale i pro vaše ratolesti!

Celý článek
Standard Post with Image

ITS CUP 2018 – na jubilejní ročník jubilejní sestava hráček

Olomouc se v termínu 14.-22.7.2018 chystá na svůj 10. jubilejní ročník mezinárodního tenisového turnaje žen ITS CUP. Antukové kurty v OMEGA centru sportu a zdraví opět ožijí světovým tenisem českých i zahraničních hráček.

Celý článek
Standard Post with Image

Devítimetrová věž s toboganem, nová atrakce na plaveckém stadionu v Olomouci

S novou atrakcí vítá v letošní letní sezóně své návštěvníky olomoucký plavecký stadion. V poslední den letošního školního roku otevírá pro své návštěvníky novou téměř devět metrů vysokou toboganovou věž. Školáci si ji navíc v pátek 29. června užijí s výhodami. Pokud donesou vysvědčení s vyznamenáním, mají vstup do areálu plaveckého bazénu zdarma. Ostatní mají v tento den po předložení vysvědčení třicetiprocentní slevu ze vstupného.

Celý článek
Standard Post with Image

Certifikáty pro fotbalové absolventy

Dvaadvacet mladých fotbalistů obdrželo v pondělí v obřadní síni olomoucké radnice absolventské certifikáty, které jim předala Regionální fotbalová akademie Olomouckého kraje.

Celý článek
Standard Post with Image

Poslední předprázdninové kolo soutěže Specialized Grad Prix bude v pátek

Poslední kolo seriálu soutěží Specialized Grad Prix před prázdninami se uskuteční v pátek 29. června tradičně od 15.00 hodin. Toto soutěžní kolo nepřináší nic nového a vlastně ho připomínáme jen pro pořádek a pro ty, kdo se nezúčastnili kol předcházejících.

Celý článek
Standard Post with Image

Rekordní Mattoni 1/2Maraton Olomouc byl v africké režii, české maximum zaběhla Eva Vrabcová-Nývltová

Devátý ročník Mattoni 1/2Maratonu Olomouc nese přívlastek rekordní. O nové maximum závodu se totiž postaral vítěz a člen RunCzech Racing týmu Stephen Kiprop, když zvítězil díky času 1:00:15. Pozici největší favoritky potvrdila etiopská reprezentantka Netsanet Gudeta, souboji českých mužů kraloval Jiří Homoláč. Fantastický výkon v Olomouci předběhla Eva Vrabcová – Nývltová, která zaostala devět vteřin za svým absolutním českým půlmaratonským maximem a to olomoucké vylepšila o více než padesát vteřin.   

Celý článek
Standard Post with Image

Mattoni 1/2Maraton Olomouc se rozebíhá podeváté, opět se světovou špičkou v čele

Ti nejlepší běžci na dlouhé tratě z celého světa se opět po roce sjeli do Olomouce, kde se už zítra rozeběhne devátý ročník Mattoni 1/2Maratonu Olomouc. V mužském poli se objeví hned čtveřice mužů s osobním rekordem pod jednu hodinu. V závodě žen se pak představí mistryně světa a půlmaratonská světová rekordmanka z čistě ženského závodu Netsanet Gudeta z Etiopie. Diváci se mohou těšit také na českou rekordmanku Evu Vrabcovou-Nývltovou a nejlepšího tuzemského vytrvalce Jiřího Homoláče. 

Celý článek
Standard Post with Image

Veletrh sportovních klubů představí tradiční i skoro neznámé sporty

Od pátku se na Výstavišti Flora Olomouc mohou dozvědět zájemci vše o nejrůznějších sportech a sportovních klubech, které v Olomouci fungují. V rámci veletrhu Moravia Sport Expo se zde koná Veletrh sportovních klubů, kde se představí čtyřicet sportovních oddílů, spolků a sdružení. K vidění budou prezentace známých i méně známých sportovních odvětví. Veletrh může být i skvělou inspirací pro rodiče, kteří uvažují o tom, kterou vhodnou volnočasovou aktivitu vybrat pro své děti.

Celý článek
Standard Post with Image

Zajímavosti z Mattoni 1/2Maratonu Olomouc 2018

Ve starobylé perle Moravy se proběhneš jak kolem skvostů barokní architektury na seznamu UNESCO, tak skrze zelené parky, které patří ke klenotům města. Závod provází strhující atmosféra a trasu lemují davy diváků. Čeká na tebe proslulá moravská pohostinnost, která učarovala již tisícovkám běžců.

Celý článek
Standard Post with Image

Objevte radost z pohybu díky Moravia Sport Expo a Veletrhu sportovních klubů

Na startovní čáru, připravit se, start. Vyrazte na veletrh sportovních potřeb a vybavení Moravia sport Expo v pátek 22. a v sobotu 23. června. Zažijte radost z pohybu na největším sportovním veletrhu na Moravě.

Celý článek