Aktuality

Standard Post with Image

Slavata Triatlon Tour 2017 – „Bojuj až do konce“

V letošním roce nás čeká již 7. ročník série dětských triatlonových závodů SLAVATA TRIATLON TOUR 2017 a my bychom jak Vás, tak Vaše děti, touto cestou rádi na tyto závody pozvali.

Celý článek
Standard Post with Image

Olomoucký Bike Park odstartoval novou sezónu

Druhý ročník závodů No Chain Dual Slalom & Dirt OL-jam zahájil novou sezonu v Bike Parku Olomouc. Opět se tu kombinovala rychlost, adrenalin a neskutečné triky. Jak již sám název akce naznačuje, závodilo se ve dvou disciplínách. Na dual slalomové trati se létalo neskutečnou rychlostí na kolech bez řetězu, a proto bylo důležité dokonale zvládat techniku pohupování se na boulích a v klopenkách.

Celý článek
Standard Post with Image

Zahájení sezony 2017: aktivní nabídka v ledovém počasí

Centrum města a pět sportovišť bylo v sobotu svědkem zahájení turistické sezony 2017 v Olomouci. Zahájení to bylo ještě aktivnější než obvykle, Olomouc totiž během této turistické sezony chce dávat najevo, že se letos pyšní prestižním titulem Evropské město sportu 2017.

Celý článek
Standard Post with Image

Mistrovství Evropy ve standardních tancích a 4th Bandi OK Dance Open

Olomouc bude hostit jednu z nejvýznamnějších světových soutěží v oblasti tanečního sportu – Mistrovství Evropy ve standardních tancích v kategorii dospělých. Prestižní taneční klání se uskuteční dne 19. května 2017 v Pavilonu A Výstaviště Flora Olomouc.

Celý článek
Standard Post with Image

Kvíz v Olomouckých listech zná první vítěze

Na vědomostní soutěž se sportovní tématikou narazili čtenáři Olomouckých listů poprvé v jeho dubnovém čísle. Odpovídali na otázky ze sportovní historie ve městě. O soutěž byl hned napoprvé mezi veřejností velký zájem, celkově došlo 113 správných odpovědí.

Celý článek
Standard Post with Image

Olomouc zahájí novou turistickou sezonu aktivně

Velmi aktivní bude zahájení turistické sezony 2017 v Olomouci, které se uskuteční v sobotu 22. dubna. Vzhledem k tomu, že Olomouc se nyní pyšní prestižním titulem Evropské město sportu 2017, sobotní nabídka charakterizuje i celou nastávající sezonu: chce být aktivní, zajímavá, pestrá, zábavná.

Celý článek
Standard Post with Image

Den otevřených dveří olomouckých sportovišť

Bezplatná komentovaná prohlídka sportovních zařízení v rámci zahájení turistické sezony v sobotu 22. dubna 2017.

Celý článek
Standard Post with Image

Pro účast ve finále Juniorského maratonu si doběhli gymnazisté z Olomouce a Šumperku

V pravé poledne odstartovalo v Olomouci semifinálové kolo jednadvacátého ročníku Juniorského maratonu. V jarním počasí bojovalo v centru města ve Smetanových sadech o účast v celostátním finále 15 desetičlenných týmů z celého Olomouckého kraje. Na trati dlouhé 42,195 kilometrů uspěli gymnazisté.

Celý článek
Standard Post with Image

Závod štafet vyhrála základní škola Zeyerova

Žákům druhého stupně základních byl určený štafetový běh, který pořádala olomoucká radnice. Každá šestičlenná štafeta absolvovala celkovou trasu závodu 5040 metrů, vždy po úsecích 840 metrů. Každý třetí a šestý úsek běžely dívky. V konkurenci deseti družstev zvítězila ZŠ Zeyerova před týmem Medvědi z Nedvědy a Fakultní základní školou Tererovo náměstí. „Jsem rád, že se nám v rámci titulu Evropské město sportu daří propagovat sport a zdravý pohyb zejména mladé generace,“ těší náměstka primátora Pavla Urbáška.

Celý článek
Standard Post with Image

NO Chain Dual Slalom & Dirt OL-jam vol.2

Nová sezóna v bike parku Olomouc je tu a hned ji odstartujeme druhým ročníkem závodu No chain Dual Slalom & Dirt OL-Jam vol.2, který se bude konat 22.4.2017! Těšit se můžete opět na napínavé boje na dual slalomové trati a na atraktivní a adrenalinové skoky na dirt jump lajně.

Celý článek